Oktatás és képzés - jó gyakorlatok

Az Európai Unió Erasmus+ programja keretében az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar valamennyi munkatársa részt vehet külföldi mobilitásban. A pályázat benyújtása előtt érdemes tanulmányozni az általános feltételeket, valamint a konkrét pályázati felhívást. Az egyes felhívások eltérőek lehetnek a szabályzatok, a Tempus Közalapítványtól kapott instrukciók és a korábbi tapasztalatok függvényében.

Az aktuális pályázati felhívás itt található.

Oktatók – oktatási célú képzés

Az oktatók számára elsősorban az oktatási célú mobilitás megpályázása javasolt és támogatott.

Oktatók, adminisztratív munkatársak – képzési célú mobilitás

A mobilitás megvalósításához az alábbi lehetőségek állnak a munkatársak rendelkezésére

• Külföldi intézmények felkeresése jó gyakorlatok megismerése céljából. Ebben az esetben a partner intézmény megismerése, illetve az intézmény által végzett munka, eredmények, tapasztalatok kölcsönös megosztása az elérendő cél. A partner intézményekhez nagyobb eséllyel lehet bejelentkezni, de nem kizárt, hogy más intézmények is nyitottak.
  • Külföldi intézmények által szervezett ún. Staff week programok, melyek a képzés, illetve a jó gyakorlatok megismerése mellett számos lehetőséget adnak a kapcsolatok megerősítésére és bővítésére is.
  • Külföldi intézmények által szervezett nyelvtanfolyamok.
  • Külföldi intézmények által szervezett egyéb szakmai tanfolyamok, képzések.
  • Külföldi intézmények által szervezett nyári egyetemek.

Pályázati felhívás

A pályázati felhívás kétszer jelenik meg évente:

• főpályázat: február vége – március eleje
  • pótpályázat: szeptember vége – október eleje