Miért érdemes Erasmusra menni?

Hallgatók az Erasmusról

„Az Erasmus+ program egy remek ismerkedési és kitekintési lehetőség külföldre, majdhogynem ingyen."
Fóris Norbert, Finnország, Tampere

„5 hónappal ezelőtt egy rövid utazásként kezdődött, de mára már szenvedéllyé vált.”
Szontágh Réka, Olaszország, Padova

„Imádtam, hogy nem telhetett el úgy nap, hogy ne tanuljak valami újat az egyes nemzetek kultúrájáról.”
Salamin Kata, Franciaország, Lyon

„Kicsit olyan érzés, mintha most két életem is lenne: egy, amit kinn töltöttem Valenciában és egy itthon Budapesten.”
Polonkai Dávid, Spanyolország, Valencia

„Ha találunk egy közös nyelvet, amin kommunikálhatunk, rájövünk, hogy semmi különbség nincsen köztünk.”
Tóth Virág Ditta, Lengelország, Varsó

„Beleszerettem a városba, mindenbe, ami Leónt jelenti az elmúlt hónapokban.”
Lenyu Kata Sára, Spanyolország, Valencia

„Rengeteget adott az elmúlt időszak: erősebbé és önállóbbá váltam.”
Csite Blanka, Hollandia, Rotterdam

„Megtanultam, hogy nézzek szembe a különböző kihívásokkal, alkalmazkodni másokhoz, és értékelni a hazámat.”
Fodor Dominika, Spanyolország, Valencia

"Azt érzem, hogy ez az egész félév egy óriási torta volt, ami több, különböző ízű rétegből állt."
Virágos Emese, Olaszország, Nápoly

„A jellemet és a karaktert az élmények és a körülvevő emberek határozzák meg.”
Csóka Áron, Olaszország, Nápoly

Rúgd ki magad a konfortzónádból!

Mindenkinek azt tudom ajánlani, hogy bármi miatt hezitál: vágjon bele!

"Valószínűleg mindenki tart attól, hogy mégis hogyan fog boldogulni egy idegen országban, akár egyedül utazik ki, akár más hallgatóval. Azonban az Erasmus+ program alatt a legkönnyebb a kap

csolatteremtés, hiszen mindenki ugyanabban a „kiszolgálatott” helyzetben van."

Vági Vivien, 2018 ősz, Portó, Portugália

Erasmus Portóban

A város, amely megszínesíti a mindennapokat

"És hogy milyen volt hazatérni? Ezt nem tudom, ugyanis annyira beleszerettem a városba és az egész hangulatába, hogy úgy döntöttem, megpróbálkozok egyből egy szakmai gyakorlattal is, hogy még több szakmai, kulturális és nyelvi élménnyel gazdagodjak a következő félév során."

Szitó Roberta, 2017 ősz, Portó, Portugália

Prága, az Erasmus háza

Kívánni sem lehetne még egy ilyen kalandot

"Aki esetleg a jövőben Prágába szeretne Erasmusra menni, és az anyagiak miatt aggódik, azt megnyugtathatom, az ösztöndíj bőven fedez minden kiadást, és egyáltalán nem kell szűkölködni."

Pinczker Olivér, 2017 ősz, Prága, Csehország

Leónban nincs sok látnivaló ...

Még, még, még, még, ennyi nem elég!

"Míg a végén a múlt miatt sírunk, kezdetben a jövő miatt aggodalmaskodunk. Jézusom, hol fogok lakni? Mi van, ha nem lesznek barátaim? Ha nem jövök ki a pénzből? Ha nem tudom elintézni a húszezer oldalas adminisztrációt időben, ha kimarad belőle valami és elbukom az egészet? Ilyenkor vegyünk egy mély levegőt, és gondoljunk arra, hogy mindezt nálunk figyelmetlenebb, kevésbé összeszedett, nyelvet esetleg egyáltalán nem beszélő ismerősök mind sikeresen végig csinálták."

Horváth Eszter, 2016 ősz, León, Spanyolország