Az intézet küldetése, társadalmi felelősségvállalása

A Széll Kálmán Állampénzügyi Kutatóműhely a magyar állampénzügyi rendszer fiskális, monetáris és költségvetési ellenőrzési folyamatait és módszertanát komplexitásában, s nemzetközi-történelmi dimenziókban elemzi.

A Kutatóműhely és tagjainak társadalmi felelősségvállalása, hogy az államtudományon belüli állampénzügyi szakterületet nemzetközi szintre fejlessze. Általa az Nemzeti Közszolgálati Egyetem nemzetközi rangsorokban való pozícióit tovább javítsa. Kutatási eredményeinket az egyetemi és szakmai közösséggel – MA, PHD képzés, szakkollégiumi foglalkozások keretében – is megismertessük.

A Kutatóműhely létrejötte nem előzmények nélküli. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem megalakulásától a Közpénzügyi Tanszék, a Közpénzügyi és Államháztartási Intézet, majd a Közpénzügyi Kutatóintézet keretei között kiterjedt, s eredményes kutatások folytak, melyek hallgatói transzferjei a Közpénzügyi TDK, Közpénzügyi Akadémia keretei között teljesedtek ki.

Pro Bono Publico!

Prof. Dr. Lentner Csaba egyetemi tanár