A jóllét mérésének lehetőségei és az egészséggel kapcsolatos populációs mérések

Az NKE keretein belül folyó, ún. Jó Állam Kutatások az évenként kiadott „Jó Állam Jelentés”-re helyezett fókusszal működnek. A Jelentés megújuló és frissülő kutatási stratégiák mentén a társadalmi, gazdasági, jólléti, környezeti fenntarthatósági, közigazgatási és biztonsági alrendszerek számos tartalmi eleméről és változásairól ad kiemelten fontos dimenziókban alapvető helyzetképet. Ezt egészítik ki és bővítik a hozzá kapcsolódó egyes területeket részletesebben is vizsgáló, ún. speciális jelentések.

A speciális jelentések mellett egy önálló elemző szakértői anyag is készült a Jó Állam Jelentésben szereplő jóllét tematikához kapcsolódóan és annak fejlesztési irányaiba esően. Ebben főként a nem mélységében feldolgozott egészségi állapot szempont felől közelíti a jóllét mérésének nemzetközi, tudományos, elméleti irányait és a jóllét mérésének utóbbi évtizedekben tapasztalható gyakorlati példáiról, stratégiáiról ad áttekintést.

Jelentés letöltése