Angol nyelvű kiadványok – Good Governance Publications

A „jó kormányzás” (good governance) a mai napig a nemzetközi tudományos diskurzus visszatérő témája. A szakmai párbeszédhez a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen folyó jóállam-kutatások is hozzájárulnak. A kutatási eredmények nemzetközi disszeminációja fontos célkitűzés: a magyarországi kutatások ismertetése több nemzetközi konferenciának adta központi témáját, ezen kívül a kutatások során számos idegen nyelvű kiadvány és publikáció született.

A Jó Állam Jelentés első három kiadványa angol nyelven is elérhető. Emellett a kutatásokat tudományosan megalapozzák és a jó kormányzás szűkebb területeinek mérhetőségi kérdéseivel foglalkoznak A jó állam mérhetősége tanulmánykötetek. Ennek második kötete alapján angol nyelvű tanulmánykötet is készült.

Good State and Governance Report 2017 (PDF)

Good State and Governance Report 2016 (PDF)

Good State and Governance Report 2015 (PDF)

Measurability of Good State And Governance II (PDF)