2024. július 1. és december 31. között Magyarország második alkalommal töltötte be az Európai Unió Tanácsának elnöki tisztségét. Az elnökségi időszak során a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szoros együttműködésben dolgozott az Európai Uniós Ügyek Minisztériumával. Az Egyetem végezte a kiküldött szakdiplomaták felkészítését, több mint 100 hallgatót választott ki és készített fel „elnökségi kapcsolattartó” szerepre a budapesti rendezvények lebonyolításának támogatásához. Emellett tudományos kiadványok (72 tanulmányt, több mint 1300 oldal) megjelentetésével és rendezvények szervezésével is hozzájárult az elnökség sikeréhez. Intézményünk adott otthont a Mobil EXPO elnevezésű vándorkiállításnak is, amely az uniós elnökségek között jár körbe Európában.
Varga Réka, az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar dékánja ünnepélyes keretek között mondott köszönetet mindazoknak, akik részt vettek az elnökségi időszak sikeres lebonyolításában az Egyetemen. Kiemelte az EUM-mal való együttműködés jelentőségét, valamint az NKE által kidolgozott EU Elnökség Stratégiát, amelynek végrehajtása példaértékű koordinációt igényelt. A stratégia nem csupán kari, hanem összegyetemi szinten is együttműködésre sarkallta a szervezeti egységeket, és erősítette az intézményen belüli koordinációt. Az Egyetem részéről 97 adminisztratív, kutató és oktató munkatárs vett részt a stratégia megvalósításában, ezzel is támogatva Magyarországot az elnökségi feladatok sikeres teljesítésében.
A rendezvényen felszólalt Molnár Balázs, az Európa-politikáért felelős helyettes államtitkár is, aki részletesen ismertette az elnökség kiemelt prioritásait, valamint azokat a tárgyalásokat, amelyek sikeresen zárultak le a magyar elnökség alatt. Hangsúlyozta, hogy Magyarország hatékonyan képviselte az európai értékeket, és számos fontos ügyben ért el áttörést.
Bólya Boglárka, miniszteri biztos, aki az elnökségi időszakban a személyzeti képzésekért és a civil szervezetekkel való kapcsolattartásért felelt, beszédében kiemelte, hogy az EUM és az NKE együttműködésében közel 700 fő elnökségi dolgozó képzésére került sor, és számos közös rendezvény valósult meg az Egyetem falain belül.
A rendezvény zárásaként Prőhle Gergely, a John Lukacs Intézet programigazgatója pohárköszöntőjében méltatta az egyetemi munkatársak elkötelezettségét és hozzáállását. Kiemelte, hogy az EU-elnökségek rendszere jól példázza a tagállamok helyét és szerepét az Európai Unióban, és megerősítette, hogy Magyarországnak ott van a helye a tárgyalóasztaloknál. Zárszavában hangsúlyozta, hogy az elnökségi időszak sikeres lebonyolítása az Egyetem jó hírnevét is erősítette.