NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar

Erasmus+ Programmal érkező hallgatók köszöntése

A 2024/2025-ös tanév második félévében több, mint 50 Erasmus+ ösztöndíjjal érkező hallgató kezdte meg tanulmányait a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karán (ÁNTK). A február 5-én tartott hagyományos Orientation Day rendezvényen a hallgatók egyebek mellett tájékoztatást kaptak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem történetéről, hagyományairól, a tanórákról, a félév tervezett menetéről, illetve az angol nyelvű képzésekről.

A jelenlévőket köszöntötte Varga Réka, az NKE ÁNTK dékánja, aki felhívta a hallgatók figyelmét a kampusz, a kar és a kurzusok nyújtotta lehetőségekre, és arra is, hogy ők tulajdonképpen nagykövetei hazájuknak a mobilitásuk alatt. Reményét fejezte ki, hogy a mobilitásuk befejeztével egy kicsit budapestieknek is érzik majd magukat.

A Ludovika épület Zrínyi termében tartott eseményen Zachar Péter Krisztián, a kar nemzetközi dékánhelyettese bemutatta a kar történetét és felépítését, és javasolta a frissen érkezett hallgatóknak, hogy megismerve hazánkat, élvezzék az ittlétet, kössenek barátságokat és fedezzék fel Budapest rejtett kincseit.

Nagyné Rózsa Erzsébet, Orbán Endre, Szirbik Miklós és Kondor Zsuzsa oktatók köszöntötték a külföldről érkezett diákokat és mutatták be tanszékeiket, tevékenységüket és az e félévben ajánlott idegennyelvű óráikat.

Mindegyik oktató a kar curriculumából való bátor tárgyválasztásra biztatta a külföldi hallgatókat: a jogi témájú tárgyakat jó szívvel ajánlották azoknak is, akik nem feltétlenül jogi pályára készülnek, de nyitott világszemlélettel bírnak, és érdeklődnek a kisebbségi jogok, a nemzetközi jog, az európai közjog vagy az összehasonlító alkotmánytan iránt. Az orientáció során hangsúlyozták, még sok tárgy elérhető a közszolgálati, államtudományi, nemzetközi tanulmányi témákat feldolgozó kurzusok közül, melyek a képzési tantervek alapján mind azt szolgálják, hogy jobban megértsük a világot, amelyben élünk.

A tanszékek kínálatát és a kurzusokat bemutató oktatók mind egyetértettek abban, hogy az NKE képzései során az európai gondolkodásmód és a szilárd értékrend folyamatosan jelen van.

Zárásként Artner Zsombor, az NKE ÁNTK Dékáni Hivatal Nemzetközi Osztályának főreferense és Almási Szilvia, a kar Tanulmányi Osztályának nemzetközi tanulmányi referense köszöntötték és igazították el a nemzetközi hallgatókat.

A HÖK Nemzetközi Bizottsága részéről Együd Boglárka hívta fel a hallgatók figyelmét a félév során várható hallgatói rendezvényekre és kiemelt eseményekre.

Ez az esemény és a beérkező Erasmusos hallgatók magas száma is mutatja, hogy Egyetemünk elkötelezett az oktatás nemzetköziesítésének előmozdítása mellett, olyan nemzetközi készségek fejlesztésére összpontosítva, amelyek felkészíthetik hallgatóinkat a globális kihívásokkal való szembenézésre. Olyan mobilitási lehetőségek kialakításában vagyunk érdekeltek, amelyek serkenthetik a hallgatók és oktatók tanulmányi és személyes fejlődését, miközben hozzájárulnak az egyre inkább összekapcsolódó tudományos közösség kialakításához.