Kihirdették a Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület által életre hívott Az év információbiztonsági dolgozata pályázat nyerteseinek nevét a szervezet 107. fórumán, szeptember 20-án.
Napjainkban akár az üzleti, akár a magánéletet tekintve kulcsfontosságú kérdés az információ- és az adatvédelem. Az év információbiztonsági dolgozata pályázat célja, hogy népszerűvé tegyék az egyre elterjedő nemzetközi gyakorlatot, és támogassák az információ- és adatvédelem kultúrájának kialakítását azon diploma- és szakdolgozatok, valamint tanulmányok díjazásával, amelyek alkotói a tématerületükön kiemelkedőt alkottak.
Idén három kategóriából kerültek ki a győztesek:
MsC kategóriában Nimsz Vivien ÁNTK-s hallgató Az ellátási láncok információbiztonsággal összefüggő kihívásai és azok megítélése a munkavállalók szempontjából című munkájáért kapott elismerést. A konzulens: Bányász Péter.
BsC kategóriában Benke Bálint Péter ÁNTK-s hallgató A mesterséges intelligencia és a gépi tanulás hatása a dezinformációra témakörben benyújtott pályázatával nyert. A konzulens: Bányász Péter.
Egyéb kategóriában Nagy Csaba Norbert, a Debreceni Egyetem hallgatója a Blokklánc alapú biztonsági keretrendszer IoT eszközökre című témájával nyert. A konzulens Oláh Norbert.
A különdíjat Nagy Csaba Norbert kapta.
Az év információbiztonsági dolgozatára pályázatot nyújthat be minden olyan nappali vagy levelező tagozatos hallgató, illetve egy közös témán dolgozó hallgatói csoport, aki a szakdolgozatot vagy diplomadolgozatot akkreditált alapszakon (BSC), mesterszakon (MSC) vagy osztatlan képzésben tanulmányai lezárásaként készítette. Továbbá: egyéb iskola vagy nem iskolarendszerben végzős hallgató, aki záródolgozatot készít a tanulmányi követelményei alapján; valamint minden olyan szerző, aki a témakörben egyéb tanulmányt tett közzé (könyv, tanulmány, folyóiratcikk, stb.).
A Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület az információs társadalom biztonságának növelése, az információvédelem kultúrájának és ismereteinek terjesztésének elősegítése, valamint az információvédelmi tudatosság növekedése céljából létesült szervezet. Olyan szakmai műhelyt kívántak létrehozni, ahol az információbiztonsági szakemberek rendszeresen találkozhatnak és tapasztalatot cserélhetnek.
Szöveg: Sallai Zsófia