XVIII. Országos Munkajogi Jogesetmegoldó- és Perbeszédverseny

2023. május 5-én az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán került megrendezésre a XVIII. Országos Munkajogi Jogesetmegoldó- és Perbeszédverseny, amelyen az Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karának csapata immáron már második alkalommal vett részt. A magyarországi jogi karok által útnak indított rangos megmérettetésen az NKE ÁNTK csapatának tagjai – Kovács Dániel,  Telek Johanna Csilla és Treszkony Péter – kiválóan versenyeztek a felperes, a bíró és az alperes szerepében. A csapat felkészítésére részben az Alternatív munka- és közszolgálati jogi gyakorlatok szabadon választható tantárgy keretei között, részben pedig műhelymunkában került sor. Az Emberi Erőforrás Tanszék által meghirdetett tantárgy célja, hogy alternatív módszerekkel – valódi életbeli tényállásokkal, jogesetmegoldással, perjogi szimulációval, activity-vel, irodalmi és filmművészeti alkotások elemzésével – ismertesse meg a hallgatókkal a munkajogi és közszolgálati jogi gyakorlatot. A Hallgatók felkészítésben az Emberi Erőforrás Tanszék oktatói vettek részt.

Szöveg: Dr. Petrovics Zoltán

Címkék: ÁNTK