Szükségünk van a csodákra!

Rendhagyó módon, batyus bállal ünnepelte a karácsonyt az idei évben az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar (ÁNTK), amelyen a kar oktatói, kutatói, munkatársai töltötték meg finomságokkal az asztalokat. Budai Balázs, az ÁNTK Közszervezési és Infotechnológiai Tanszék vezetője marhapörköltet készített bográcsban, a Nemzetközi Osztály pedig forralt borral kedveskedett a kollégáknak.

„Karácsonykor az ember mindig hisz egy kissé a csodában, nemcsak te és én, hanem az egész világ, az emberiség, amint mondják, hiszen ezért van az ünnep, mert nem lehet a csoda nélkül élni” – idézte Márai Sándort a kari karácsonyt megnyitó beszédében az ÁNTK dékánja. Varga Réka hozzátette, a hétköznapokban hajlamosak vagyunk azt gondolni, az életünk minden részét kontroll alatt tarjuk, de előbb-utóbb szembesülünk vele, hogy csodákra igenis szükségünk van.

Az ÁNTK dékánja hangsúlyozta, a karácsony mindig az összefogásról is szól, és ez az összefogás nemcsak a kari karácsony megszervezésében és lebonyolításában volt tetten érhető, hanem egyetemi szinten is megmutatkozott, hiszen több jótékonysági kezdeményezés zajlik jelenleg is a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen. A Dévai Szent Ferenc Alapítvánnyal együttműködve a Tusnádfürdői Gyergyószentmiklósi Szent Ferenc Gyermekvédelmi Központ lakóinak szállítják ki az Angyali levelekre érkezett adományokat a kollégák. Az ajándékcsomagokat a Ludovika Show Kórus kíséri el, akik karácsonyi műsorra is készülnek az ottaniaknak. A doktoranduszok pedig a Borsodsziráki Általános Iskola hatvanhat diákjának és nyolc pedagógusának gyűjtenek adományokat, amely kezdeményezéshez december 16-ig lehet a büféknél elhelyezett csokoládégyűjtő dobozokba való „édességtámogatással” csatlakozni.

Szöveg: Páhy Anna