Pályakezdő Civilisták

A többi között családjogi, szerzői jogi és munkajogi aktualitásokról is szó esett a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Civilisztikai Tanszéke által szervezett, Pályakezdő Civilisták I. Szimpóziuma elnevezésű online konferencián.

Az eseményen az ország különböző egyetemein adjunktusként, egyetemi tanársegédként, tudományos munkatársként és tudományos segédmunkatársként oktató és kutató magánjogászok tartottak előadásokat például az uniós és a magyar jog kapcsolódási pontjairól, a kötelmi joggal kapcsolatos időszerű kérdésekről, valamint a versenyjogot érintő jogértelmezési problémákról.  A Dúl János tudományos segédmunkatárs és Csitei Béla egyetemi tanársegéd által szervezett konferencián a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatói mellett a Miskolci Egyetemről, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemről, a Pécsi Tudományegyetemről, a Széchenyi István Egyetemről és a Szegedi Tudományegyetemről is „érkeztek” előadók.