Infokommunikációs akadálymentesítés és az emberi jogok a gyakorlatban

2021. március 23-án Lovászy László a Nemzetközi Kapcsolatok és Diplomácia Tanszék tudományos főmunkatársa a legrangosabb nemzetközi infokommunikációs akadálymentesítésről szóló konferencia kiemelt panellistájaként képviselte a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet az "Accessible Europe: ICTs 4 ALL" rendezvényen. Az Európai Tanács soros portugál elnöksége, az Európai Bizottság és a Nemzetközi Telekommunikációs Unió (ITU) közös szervezésében lezajlott többnapos online konferencián többek közt Doreen Bogdan az ITU igazgatója, Helena Dalli európai uniós biztos, valamint Szerbia miniszterelnöke, Ana Brnabic különleges vendégként üdvözölte a hallgatóságot. Az elő szakmai panelben Lovászy László – aki 8 éven át töltötte be az ENSZ fogyatékossággal élő személyek jogaival foglalkozó CRPD bizottság szakértői tisztségét – képviselte a kutatói-egyetemi szférát az Európai Bizottság és az ITU vezető tisztségviselőinek társaságában. Az NKE tudományos főmunkatársa  az infokommunikációs technológiák fejlődéséről, azok emberi jogi vonatkozásairól, kihívásairól és a sztenderdizációs, valamint a különböző fogyasztóvédelmi problémákról beszélt a testen és a testben hordott új, rehabilitációs technológiák kapcsán. Lovászy Lászlónak várhatóan idén nyáron a patinás Springer kiadónál jelenik meg következő, angol nyelvű tanulmánya a témában.

Címkék: ÁNTK