Nemzetközi tanévkezdés az ÁNTK-n

A koronavírus járvány terjedése kapcsán meghozott intézkedések miatt személyesen 21 külföldi hallgató kezdheti meg a tanévet a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karán. A hagyományos Orientation Day rendezvényen a hallgatók egyebek mellett tájékoztatást kaptak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem történetéről, hagyományairól, a tanórákról, a félév (tervezett) menetéről, illetőleg a járványügyi intézkedésekről.

A jelenlévőket Zachar Péter Krisztián, a kar nemzetközi dékánhelyettese köszöntötte, aki szerint a mostani tanév más lesz, mint az előzőek, de a nehézségek ellenére „az egyetem arra törekszik, hogy kellemessé tegye az itt töltött időt a hallgatóknak”. Az Oktatási Épület aulájában tartott eseményen arra kérte a külföldi hallgatókat, hogy kövessék figyelemmel a járványügyi rendelkezéseket és tartsák be az ezzel kapcsolatos szabályokat, de közben lehetőleg élvezzék is az ittlétet, kössenek barátságokat és fedezzék fel Budapestet. Nagy Noémi, David Wineroither, Jenei Ágnes, Szente-Varga Mónika, Bartók András és Szappanyos Melinda oktatók videóüzenetben köszöntötték a külföldieket. „A képzés rólatok szól” – hangzott el az egyik videóban, s azt kérték a hallgatóktól, hogy „a maszk mögött se felejtsenek el mosolyogni”. A tájékoztató előadás után a hallgatók egy izgalmas Campus-túrán vehettek részt a Nemzetközi Igazgatóság szervezésében, mely során betekintést nyertek az NKE történetébe.

Szöveg: Zavodnyik Blanka