Az NKE professzora az Akadémia Doktori Tanácsában

Ismét a Magyar Tudományos Akadémia Doktori Tanácsának tagjává választották az NKE egyetemi tanárát, Halmai Pétert.

Lezajlott a Magyar Tudományos Akadémia 193., egyben tisztújító közgyűlése, amelyen megválasztották az MTA új vezetőit, közöttük új elnökét és főtitkárát.  Mint ismert: a testület új elnökévé, Freund Tamás akadémikust választotta meg. A neurobiológus a hat év után leköszönő Lovász Lászlót váltja az 1825-ben gróf Széchenyi István által alapított Magyar Tudományos Akadémia élén. A főtitkári posztot Kollár László Péter építőmérnök, a főtitkárhelyettesit pedig Erdei Anna immunológus tölti majd be a következő hároméves ciklusban. Az elmúlt napokban döntöttek az MTA elnökségének és különböző testületeinek tagságáról is. Az NKE Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar egyetemi tanárát, Halmai Péter az MTA Doktori Tanácsa tagjává választották. Az akadémikushoz köthető a közgazdaságtani és nemzetközi gazdaságtani kurzusok megjelenése az Egyetemen, amelyek elengedhetetlenek nemcsak a külügyi pályára készülőknek, vagy a hazai közigazgatásban karriert tervező hallgatóknak, hanem például a biztonságpolitikával foglalkozók számára is.

Halmai Péterrel a Bonum Publicum egyetemi magazin korábbi számában készült portréinterjú, amelyet IDE kattintva olvashatnak.

Szöveg: Tasi Tibor