Út az Amerikai Egyesült Államokig

Az USA tanulmányok iránt érdeklődő hallgatók számos új ismerettel gazdagodhattak az NKE Amerika Tanulmányok Kutatóintézet, valamint az ÁNTK Hallgatói Önkormányzat Nemzetközi Bizottságának szervezésében megvalósuló fórumbeszélgetésen. Az eseményen a külföldi tanulmányi lehetőségekről és ösztöndíjakról is szó volt, de az ösztöndíjas hallgatók is meséltek élményeikről és tapasztalataikról.

A „USA Tanulmányok: Hogyan kezdjem?” című fórumon az Amerika Tanulmányok Kutatóintézet stratégiai igazgatója az ajánlólevél fontosságát emelte ki. Fellegi Tamás a többi között arról is beszélt, hogy négyhavonta bírálnak el pályázatokat, illetve interjúkon lehet bekerülni a programba. Mint mondta, jelentősebb a mesterszakos hallgatók és a kutatási területek támogatása. A Magyar-Amerikai Fulbright Bizottság ügyvezető igazgatója szerint erős a verseny a jelentkezők között. A Fulbright Hungary Senior Education USA Adviser-je, Litkei Kornélia hangsúlyozta: az államilag elismert, magyar nyelvvizsgák nem a legmegfelelőbbek, helyettük egy, az USA-ban is elfogadott típust kell elvégezni, amelyen az elért pontszám a mérvadó. Az American Corner Budapest részéről Varga Anett elmondta, hogy szervezetük nem ösztöndíjakat ad, hanem „az amerikai életre” készít fel. A Hungarian American Coalition képviselője, Katona Viktória szerint az USA-ban eltöltött időnek pozitív hatása van: a nyelvi ismeretek erősödése mellett növekszik az illető magabiztossága, kapcsolatteremtő képessége és nyitottsága is.

Szöveg: Fecser Zsuzsanna

Fotó: Ruff Georgina