Őszi megmérettetés az ÁNTK ITDK-n

Összesen harmincöt hallgató mutatta be tudományos munkájának eredményeit az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar 2019-es Intézményi Tudományos Diákköri Konferencia őszi fordulójában. A rendezvény célja a 2021-es Országos Tudományos Diákköri Konferenciára való kijutás. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyre jobban szerepel: az idei országos vetélkedőn az Állam- és Jogtudományi, a Had- és Rendészettudományi, valamint a Közgazdaságtudományi és a Társadalomtudományi szekcióban is jelentős sikereket értek el hallgatóink.

Az ITDK-n öt szekcióban versenyeztek a hallgatók. A biztonságpolitika szekcióban 9, a nemzetközi Jog, hadviselés szekcióban 7, az Európai Unió szekcióban 6, a gazdaság, társadalom és politika szekcióban 7, a nemzetközi Kapcsolatok és diplomácia szekcióban pedig. 6 előadás hangzott el. A magyar nyelvű kutatások mellett angol nyelven is érkeztek be dolgozatok. Az OTDK kvalifikáció megszerzésére legközelebb a 2020-as ITDK tavaszi fordulóján lesz lehetőség, érdemes ennek fényében készülniük a hallgatóknak. Az ITDK hivatalos eredményhirdetésére december 4-én 12 órától az Oktatási Központban kerül sor, melyre a szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt.

Szöveg: Juhász Katalin

Címkék: ITDK