Diversity Day 2023.05.03.

Az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karon tanuló Erasmus- és Stipendium Hungaricum ösztöndíjas hallgatók számára szervezett nemzetközi eseményt a Kar Nemzetközi Osztálya és az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat Nemzetközi Bizottsága.

A Diversity Day immár hagyományosan minden tanulmányi fél év végén kerül megrendezésre a Karon. A külföldi és magyar hallgatóknak ekkor lehetőségük van az itthoni illetve partnerintézményeknél töltött időszakról az élményeket és tapasztalatokat megosztani, információkkal segíteni egymást a multikulturalizmus megélésének és a hallgatói mindennapok tapasztalatainak megosztása érdekében. A játékos, beszélgetős, közösen lamentáló délután célja, hogy felhívja a figyelmet a külföldi mobilitás jelentőségére, feltárja a különböző lehetőségeket és megmutassa a hallgatók egyéni fejlődésének előnyét és fontosságát is. Az idei évben a borús idő ellenére jókedvű társasjáték-csaták és élménybeszámolók töltötték meg a kollégiumépület előtti gyepet. A visszajelzések alapján a félév során rendkívül sok pozitív élménnyel gazdagodtak a Ludovikán tanuló külföldi hallgatók, míg a külföldi tanulmányokra készülő magyar hallgatók megerősíthették előkészületeiket az elhangzott beszámolók segítségével. A 2022-23-as tanév tavaszi félévében 33 Erasmus ösztöndíjas, és 17 Stipendium Hungaricum ösztöndíjas hallgató tanult az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karon.

Szöveg: NKE ÁNTK Nemzetközi Osztály

Címkék: ÁNTK