Gyászhír

Mély szomorúsággal tudatjuk, hogy 2022. május 6-án elhunyt Dr. Biedermann Zsuzsánna, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar Közgazdaságtani és Nemzetközi Gazdaságtani Tanszékének adjunktusa.

Dr. Biedermann Zsuzsánna 2015 óta dolgozott Egyetemünkön. Oktatói és kutatói munkájában elsősorban Afrikára, azon belül is a szubszaharai afrikai gazdaságok fejlődésére, a fejlesztő állam működésére, a növekedés politikai és intézményi feltételeire, a nyersanyagok kiaknázásából fakadó́ feszültségekre, valamint a fenntartható́ fejlődés és szegénységcsökkentés témaköreire fókuszált. Órái, tudományos írásai, valamint az Afrikablog (www.afrikablog.hu) főszerkesztőjeként végzett tevékenysége nyomán számos hallgató és más érdeklődő került közelebb a fekete kontinenshez.

Búcsúztatása 2022. május 25-én, szerdán 11 órakor lesz Romániában, a marosvásárhelyi Református temetőben.

Emlékét megőrizzük.

Címkék: gyászhír